Садівництво

ЧИМ ПІДГОДОВУВАТИ РОСЛИНИ

Щоб виростити здорову рослину, важливо забезпечити її всіма необхідними мікроелементами. В протилежному разі, наприклад, недолік магнію або міді, може відобразитися у зміні кольору листя та їх подальшому відмиранню. Недостатня кількість азоту сповільнить зростання рослини, а нестача фосфору призведе до затримки цвітіння й потемніння листви. Це лише декілька можливих проблем с нестачею поживних елементів, але варто розуміти що перелік на цьому не закінчується. Щоб всього цього уникнути, варто заздалегідь знати які елементи потрібні вашим рослинам і підгодовувати «своїх улюбленців» спеціальними органічними або мінеральними добривами. Сьогодні про них і поговоримо.


Органічні добрива.

До органічних добрив відносяться відходи рослинного і тваринного походження, такі як гній, перегній, торф, компост і подібні. Такі добрива можна недорого купити або навіть зробити самостійно. В основному, садівники воліють органіку, тому що вона натуральна, на відміну від мінеральних добрив, створених хімічним шляхом.
Однак є ряд проблем, з якими зустрічаються початківці садівники використовуючи органічні добрива: по-перше - грибкові захворювання. По-друге, неправильні пропорції розведення - що може спалити коріння. По-третє, перенасичення органікою наповнює квіти нітратами, чим завдає великої шкоди цвітінню, а у випадку із плодовими робить плоди неїстівними. До того ж тривалість підготовки таких добрив, іноді призводить до того, що в них заводяться паразити які можуть заподіяти шкоду рослинам.

Види органічних добрив (wikipedia):



Мінеральні добрива

У випадку з мінеральними добривами - їх використання простіше тому що вони продаються у вигляді гранул або порошку, вони без різкого запаху і зручні в розведенні навіть новачкам, однак ціна у них значно вище. Також варто відзначити, що при передозуванні цими типами добрив, вони завдають непоправної шкоди ґрунту, змінюючи його структуру. Але дотримуючись, правил використання, цього можна уникнути. 

Не забувайте, що яким би добриво не було - сухим або рідким, обов'язково зволожите землю, перш ніж його засипати. В іншому випадку ви обпечете коріння. Обов'язково дотримуйтеся правильного дозування - перестаравшись з добривом - ви вб'єте рослину.

Мінеральні добрива (wikipedia)

Також зверніть увагу на органомінеральні комплекси, на основі біогумусу, вони без шкідливих запахів, не приваблюють шкідників і прості в розведенні з водою. 


Домашні методи

Деякі квіткарі підгодовують своїх «улюбленців» домашніми засобами. Наприклад, ні для кого не секрет, що рослини люблять цукор (особливо кактуси). Якщо ви володієте кактусами, напоїть рослину солодким розчином: 1 ч.л. на пів склянки води. Щодо інших випадків, ви маєте бути впевнені що такий розчин не зашкодить рослині перед тим як його використовувати.
Для профілактики захворювань можете скористатися деревною золою. Настоюйте літр гарячої води зі столовою ложкою золи протягом тижня. Поливайте цією сумішшю квітку 1 раз в 10 днів.


Варто пам'ятати, що підгодівля - це не панацея від усіх захворювань вашої розсади. Забезпечте їм необхідні умови згідно їх виду та сорту. Підберіть правильне освітлення, комфортну температуру і прийнятний рівень вологості. В такому випадку, в комплексі з добривами - ваші рослини будуть здоровими та квітучими дуже довго.