Новини нашого розсаднику

ЕКОЛОГІЧНІСТЬ ТА ІНШІ ПЕРЕВАГИ НАШОГО ЧЕРНОЗЕМУ

Україна - мати родючої землі

Те, що Україна знаходиться на території, яка є дуже багатою на природні ресурси і особливо цінні ґрунти - ні для кого не є таємницею. Родючість нашої землі - це те, про що століттями, або, навіть, тисячоліттями складали легенди, вірші та пісні.
Давайте розберемося, чому люди так вважають, і чому саме Україна володіє цими легендарними родючими землями.
Спочатку звернемось до світової карти ґрунтів:

Як бачите, вся Україна складається з двох типів ґрунтів, які відомі своєю якістю та родючістю: це дерново-опідзоленні ґрунти (9) та степні або лісостепні черноземи (14). Варто відмітити, що масова частка таких ґрунтів у світі дуже невеличка та приходиться саме на наші території, а також частково на території деяких наших сусідів і європейських країн.
Якщо відкрити карту цінних ґрунтів сільськогосподарських угідь України, ми побачимо наступну картину:

Із впевненістю у 100 відсотків можна сказати, що Україна не була обділена гарними землями. На цій карті також можна помітити, що межа цінних ґрунтів сільськогосподарських угідь пролягає в акурат по місту Київ, та усі ґрунти, що знаходяться південніше столиці, мають у своєму складі чотири основних типи найцінніших ґрунтів - це:
  1. Темно-сірі опідзолені та реградовані ґрунти і чорноземи опідзолені та слабореградовані.
  2. Чорноземи типові малоґумусні та сильнореградовані.
  3. Чорноземи типові середньоґумусні.
  4. Чорноземи звичайні глибокі.

"Зелена Країна" має дуже вигідне розташування і також не залишилась без безцінного українського скарба. На території нашого розсаднику рослини ростуть у родючому українському чорноземі, а якщо Ви купуєте наші рослини із ґрунту, вони їдуть до Вас не самі, а разом із комом нашої чудової, сильної та родючої землі. Це, безумовно, допоможе їм гарно адаптуватись майже у любому типі ґрунту, але ми все одно дуже рекомендуємо мати уявлення щодо вашого типу ґрунту та відкоригувати його вміст під ті рослини, що ви збираєтесь висаджувати у себе на ділянці, або все це можуть зробити спеціалісти нашого розсаднику!


До речі:
Якщо ви замовите послугу висадки, вартість якої завжди є 30% від вартості рослини, то, окрім, технологічно та корректно висаджених рослин, отримаєте також гарантію на рік, що рослини будуть почувати себе гарно.

Екологічність та забруднення ґрунтів

Хоч наші ґрунти і є дуже родючі та еталонні, не варто забувати про забруднення екологічного характеру. Рослини або сільськогосподарські культури повинні рости лише у чистих та екологічних зонах України. Де такі є? Давайте спробуємо подивитись на карту забруднень ґрунтів пестицидами та важкими металами:
Як бачите, не так вже і багато в Україні залишилось ґрунтів, які мають найнижчий рівень забруднень пестицидами. А ґрунтів без пестицидів, які ще і не забруднені важкими металами, взагалі ще меньше. Ситуація біля Києва не дуже гарна, але "Зелена Країна" ще на початку свого існування обрала найгарнішу ділянку для рослинок трохи південніше від міста.
Ось google карти із нашим розташуванням, які ми наклали на карту забрудненості:
Як бачимо - Зелена Країна знаходиться у тій самій зеленій (бежевій) зоні, де забрудненість пестицидами - найнижча, а забрудненості важкими металами взагалі немає.

Чому пестициди та важкі метали можуть нашкодити рослинам?

Саме слово пестициди походить від латинського слова Pestis - зараза та caedo - вбивати.
Як правило, пестициди використовуються для того, щоб захистити рослини від шкідників або хвороб, що можуть поразити кореневу або надземну частину рослин. Наразі людство почало використовувати менш шкідливі речовини у якості пестицидів. Основною перевагою нових препаратів прийнято вважати їх короткий термін розпадання. Це не дає їм залишитися та надалі акумулюватися в ґрунті, але так було не завжди, тому деякі ґрунти нашої чарівної України опинились надовго забруднені старими пестицидами.

Коли рослина поглинає у себе достатню кількість пестицидів із забрудненого ґрунту, у ній можуть розвинутись наступні вади:
  1. Деякі препарати взагалі отруюють та повільно вбивають рослину.
  2. Деякі препарати визивають хворобу або смерть тих чи інших органів рослини, найчастіше страдає листя або хвоїнки, на яких можуть з'являтися темно-коричневі або темно-вишневі плями, які пізніше висихають, деформують листя та приводять до обсипання рослини.
  3. Плодові дерева у ґрунтах із багатим вмістом пестицидів погано квітнуть та отримують інші різноманітні вади розвитку.

Іони важких металів накштаут Кадмія є не тільки токсичними, але й можуть заміщувати інші корисні для рослини метали, такі як цинк.

Висока фітотоксичність кадмію пояснюється його близькістю за хімічними властивостями до цинку. Тому кадмій може виступати в ролі цинка у багатьох біохімічних процесах, порушуючи роботу таких життєво важливих ферментів, як карбоангидраза, різні дигідрогенази, фосфатази, а також протеїназ і пептидаз, що беруть участь у білковому обміні, ферментів нуклеїнового обміну та інших. Як хімічний аналог цинку, кадмій може замінювати його в ензиматичній системі, необхідній для фосфорилювання глюкози і супроводжуючих процесів утворення та розщеплення вуглеводів.

Заміщення цинку кадмієм в рослинному організмі призводить до цинкової недостатності, що в свою чергу викликає пригнічення і навіть загибель рослин. Підвищена стійкість у рослин виробляється тільки до тих металів, якими збагачений ґрунт у районі проживання популяції. Стійкість підвищується тільки до цих важких металів і ні до яких інших, збагачення якими було відсутнє.

Тож відсутність забруднення нашого ґрунту важкими металами та пестицидами є запорукую якості рослин та відсутності проблем, пов'язанних із усіма переліченими вище факторами ризику. 

Тож купуйте наші рослини із чистим, гарним та родючим українським черноземом та насолоджуйтесь симбіозом трьох речей:

  • Родючостю та екологічностю нашої землі.
  • Природньою красою сортових рослин.
  • Турботою наших співробітників про Ваші майбутні рослини.

zelenakraina.com.ua