Ландшафтний дизайн

ОСОБЛИВОСТІ ПОСАДКИ КРУПНОМІРІВ

Для створення ідеальної атмосфери в саду, не обійтися без дорослих дерев. Щоб не чекати роками, поки виростуть саджанці, люди використовують вирощені в розсадниках крупноміри, до яких відносяться дерева висотою від 2 метрів з розвиненою кроною і потужною кореневою системою. Відвантаження та пересадка таких важких дерев є важливим та відповідальним етапом, який зможе правильно виконати далеко не кожний, але в нас є декілька основних порад та методів, виконання яких майже гарантовано призведе до успішної пересадки крупноміра.


Для пересадки або завантаження дерев крупномірів, іноді вистачає невеликих маніпуляторів встановлених на вантажних автомобілях, але в подібних випадках, коли розмір і вага дерева із земляним комом занадто велика для маніпулятора, для проведення робіт потрібен справжній вантажопідйомний кран.

Але коли крупномір невеликий, достатньо буде і штатного маніпулятора, наприклад як у Зеленої Країни ☺️ (див. відео)

Для того щоб таке велике дерево гарно прижилося після пересадки, розсадники вирощують їх роками і проводять спеціальну тривалу підготовку кореневої системи перед викопкою. Завдяки цьому, а також завдяки правильній посадці, рослина з професійного розсадника приживається в 95% випадків, щодо інших 5%, трапляється різне, але найчастішою причиною загибелі пересадженого дерева є неправильний догляд за рослиною після пересадки або ж відсутність догляду як такого.


Коли саджати?

Пересадку крупномірів можна проводити в будь-який час року, проте краще робити це з вересня по березень. Ближче до зими - життєві процеси рослин уповільнюються і їм легше перенести переїзд.

Перевезення

Під час викопування дерева, слід пов'язати нижні гілки, щоб не пошкодити їх в дорозі. Однак, варто звернути увагу що зламані і хворі гілки - краще видаляти вже після посадки. До цього вони служать захисним бар'єром для іншої частини крони.

Формування земляного кома

Для збільшення приживлюваності, дуже важливо правильно сформувати земляний ком. Великій рослині потрібно багато коренів, а зберегти їх масу можна лише в земляному комі. Правильно розрахувати необхідний розмір, можна наступним чином: кому в діаметрі повинен перевищувати десять діаметрів стовбура на висоті 20 см. Після вилучення крупномірів, ком потрібно відразу упакувати в жорсткі дерев'яні контейнери або в м'який матеріал, наприклад брезент та металеву сітку. Це робиться для того щоб вберегти кореневу систему, якщо ком всеж розвалиться, коренева система порветься та шанси на приживлюваність після пересадки стрімко впадуть.

Посадка

Яму для посадки варто викопати заздалегідь, хоча б за кілька місяців, з запасом мінімум сантиметрів 30 завширшки. Після чого вирівнюють стінки, а дно розпушують, завдяки цьому, після посадки через деякий час дно просідає і накштаут ортопедичного матраца створює комфортні умови для кома та кореневої системи. Ком потрібно посадити трохи вище за землю, з урахуванням подальшого просідання. Садити крупномір можна вручну або за допомогою спеціального крана-маніпулятора.

Одразу після посадки

Після посадки дерево зміцнюють розтяжками на найближчі пару років. За ними потрібно стежити, тому що в міру зростання дерева - розтяжки будуть передавлювати стовбур, що є критичним для рослини.

Подальший догляд

Подальший догляд має на увазі, в першу чергу - своєчасний полив, особливо в перший рік після посадки дерева. Так як коренева система сильно порушена, вона потребує підживлення.



Таким чином, зважений вибір розсадника, періодичний полив, зрошення крони, використання стимуляторів для коренів допоможуть крупномірам успішно прижитися у 99% випадків.

Агрономи та ландшафтні дизайнери Зеленої Країни з любов’ю підберуть та порадять Вам спеціальні препарати для догляду за пересадженим велетнем. Тож саджайте крупноміри, та нехай вони сторіччями радують Вас та Ваших діток.